Witamy na naszej stronie.

Aktualności

FESTYN NA ZIEMI BAŃSKIEJ 2018

 

FESTYN NA ZIEMI BAŃSKIEJ 2018

 

Tegoroczna edycja składała się z dwudniowego „weekendu festynowego” (22-23.06.2018 r. ) i wydarzeń towarzyszących (16.06.2018r.).

W ramach wydarzeń towarzyszących Stowarzyszenie ,,Białostroń’’ zorganizowało rajd rowerowy ,,Wielkie Bańskie Koło’’, a w Centrum Kultury odbyły się całodniowe warsztaty filmowe.

W dniu 22 czerwca na jeziorze Dłużec w Baniach PZW Koło w Lubanowie zorganizowało  zawody wędkarskie parami z łódek o Puchar Wójta Gminy Banie.

W zawodach udział wzięło 36 wędkarzy; najmłodsza zawodniczka miała 8 lat.

I miejsce zajęła para: Gała Wojciech i Bitner Bartosz – 12,8 kg, II miejsce: Dorawa Daria i Goch Piotr – 12,2 kg, III miejsce: Grabarczyk Tadeusz i Momot Sylwester – 11 kg.

Zwycięzców nagrodzono pucharami i upominkami, a wszystkich uczestników zaproszono do wspólnego poczęstunku.

W godzinach wieczornych w Centrum Kultury odbył się Festiwal Filmu Amatorskiego pn. ,,FILMY DO BANI’’. Jury  po obejrzeniu 11 filmów zgłoszonych do udziału w Festiwalu postanowiło nagrodzić następujące tytuły: ,,ExtremeArt Story’’ (Grzegorz Dziedzic & Bartosz Mateńko) – GRAND PRIX FESTIWALU, ,,STRES’’ (Mikołaj Żarczyński) oraz ,,DZIEŃ RODZINY’’ (Przedszkole ,,ZIELONY DZWONECZEK’’) – pierwsze miejsce ex aeguo  w kategorii I, ,,POMOC’’(Patryk Biało) – pierwsze miejsce w kategorii II. Zwycięzców nagrodzono statuetkami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi (GRAND PRIX – dron z kamerą, ZWYCIĘZCY KATEGORII – kamery sportowe). Pozostałych uczestników uhonorowano dyplomami.

W drugim dniu Festynu  odbył się  Turniej w strzelaniu z broni pneumatycznej. Najlepszymi strzelcami Turnieju  zostali: Grzegorz Kubicki (I m-ce), Michał Osadców (II m-ce), Stanisław Gojlik (III m-ce). Organizatorem Turnieju był Klub Strzelectwa Sportowego ,,Dąb’’ w Baniach.  

Najmłodszych miłośników piłki nożnej oraz rodziców  zaproszono do udziału w Turnieju Piłki Nożnej. W młodszej grupie najlepszym strzelcem rzutów karnych okazał się Kuba Prybacki, najlepszym bramkarzem Staś Lesiewicz, a najlepszymi piłkarzami turnieju okazali się Dawid Gała i Mateusz Szymański.

W meczu dzieci kontra rodzice wygrali młodzi piłkarze.

W starszej grupie brało udział 5 drużyn: 3 z Bani, 2 z Akademii Piłkarskiej Reissa z Gryfina. Najlepszym strzelcem rzutów karnych był Dominik Obłoza, najlepszym bramkarzem rzutów karnych Remigiusz Kawka, najlepszym piłkarzem drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa I Maks Onderka, najlepszym piłkarzem drużyny Akademii Piłkarskiej Reissa II Miłosz Lityński, najlepszym piłkarzem drużyny FC Ziomki spod Biedronki Kuba Malinowski. 

W ramach szczególnego uhonorowania, Wójt Gminy Banie Pani Teresa Sadowska wręczyła Tycjanowi Kozdra nagrodę za sportowe osiągnięcia w skoku w wzwyż oraz w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Świata we Francji 2018 r.

Na scenie zaprezentowały się dzieci  z Przedszkola w Baniach, SP w Lubanowie, SP w Swobnicy,  uczestnicy zajęć odbywających się w MCTKiS w Baniach: Klub Karate Kamikaze Banie,  grupy taneczne ,,FLESZ DANCE SKIP’’ oraz Amelia i Nikola Dobrowolskie.

Gościnnie wystąpił zespół ,,Shalkyma’’ z Kazachstanu. Gwiazdą wieczoru był Zespół ZAJEFAJNI i Zespół Red Queen.  Festyn zakończono zabawą taneczną z zespołem THE 5.

Sobotniej imprezie towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów: blok animacyjny dla dzieci, stoiska wystawiennicze, stoisko gastronomiczne, stoisko Koła Gospodyń Wiejskich w Baniach, loterie fantowe, stoisko rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia do Centrum Kultury w Baniach.

Ogromne podziękowania dla Partnerów Festynu oraz współorganizatorów poszczególnych elementów Festynu i wydarzeń towarzyszących, tj. dla: Koła Gospodyń Wiejskich w Baniach, Stowarzyszenia ,,Białostroń’’, PZW Koło w Lubanowie, Klubu Strzelectwa Sportowego ,,Dąb’’ w Baniach, Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia w MCTKiS, instruktorom i dzieciom prezentującym się w ramach Festynu, Sołectwa Banie, Szkoły Podstawowej w Baniach,  Szkoły Podstawowej w Lubanowie, Szkoły Podstawowej w Swobnicy, Przedszkola w Baniach, OSP Banie, Bańskiego Klubu Piłkarskiego ISKRA, Pyrzyckiego Domu Kultury i Fundacji Bielik.

Dziękujemy także wszystkim Patronom Medialnym oraz uczestnikom Festynu i działań towarzyszących.

Film z festynu: FESTYN NA ZIEMI BAŃSKIEJ 2018

 ZDJĘCIA Z FESTYNU >>>>>>

FESTYN NA ZIEMI BAŃSKIEJ 2018