Witamy na naszej stronie.

Aktualności

Festiwal Filmu Amatorskiego ,,FILMY DO BANI’’ - WYDŁUŻENIE TERMINU NADSYŁANIA FILMÓW NA KONKURS I UPROSZCZONA FORMUŁA!!!

ZMIANY:

 1. Prace konkursowe na Festiwal Filmu Amatorskiego ,,FILMY DO BANI’’ można przesyłać do 21-tego czerwca do godziny 13tej.
 2. Zgłoszenie może być przesłane mailem (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) albo osobiście do MCTKIS i ma zawierać:
      a) film przesłany w formie pliku np. wetransferem (zgłoszenie elektroniczne) lub na pendrivie dostarczony do MCTKiS w Baniach
      b) karta zgłoszeniowa wypełniona i wysłana w formie skanu lub zdjęcia lub wydruk dostarczony do MCTKiS
 3. Jeżeli czas filmu przekroczy regulaminowe 5 minut max o 5 minut - dopuszczony zostanie do oceny.
 4. Regulaminowo nadesłane filmy powinny posiadać : czołówkę z tytułem filmu oraz napisy końcowe zawierające nazwisko/nazwiska autora/autorów oraz napis ,,KONIEC’’ – jeżeli zgłoszenie nie będzie posiadało wybranych elementów film zostanie dopuszczony do oceny

KARTA DO POBRANIA ZE STRONY:

https://www.mctkis.eu/209-festiwal-filmu-amatorskiego-,,filmy-do-bani.html

oraz w załączeniu

PRZYPOMINAMY:

 1. Zgłoszenie filmu jest bezpłatne.
 2. Tematyka, gatunek i forma jest dowolna.
 3. Film może być wykonany w dowolnej konwencji (tj. dokument, reportaż, reklama, wywiad, itp.)
 4. Nadesłane filmy oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria -  filmy autorów do 12 roku życia

II kategoria – filmy autorów od 13 do 16 roku życia

III kategoria – filmy autorów powyżej 16 roku życia

Dodatkowo wyłoniony zostanie film, który otrzyma GRAND PRIX Festiwalu

 1. Filmy do udziału w Festiwalu mogą zgłaszać osoby fizyczne, osoby prawne lub jednostki organizacyjne, które w dniu przystąpienia do Festiwalu posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz prawo do dysponowania zgłaszanym filmem.
 2. W imieniu osób niepełnoletnich filmy mogą zgłaszać wyłącznie rodzice lub prawni opiekunowie. W przypadku osób niepełnoletnich do karty zgłoszenia należy dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w Festiwalu. Wyrażenie zgody przez rodzica lub prawnego opiekuna jest równoznaczne z bezwarunkową akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
 3. Prezentacja filmów nagrodzonych i wyróżnionych odbędzie się 22 czerwca 2018 roku w sali kinowej MCTKiS w Baniach o godz. 19:15.